Kamino valymas

Kodėl reikia valyti dūmtrauki?

Efektyvus židinio darbas ir malkinio katilo darbas priklauso nuo dūmtraukio būklės ir švarumo.

Kad būtų gera trauka

Suodžiai nusėda ant kamino sienelių, pamažu siaurina spindį ir apsunkina laisvą dūmų praėjimą. Be to, dėl storos suodžių dangos kamino sienos nėra gerai šildomos ir tai veda prie traukos mažinimo, dūmų prasiskverbimo į aplinką ir sumažina židinio efektyvumą.

Dėl saugaus židinio naudojimo

Esant aukštai temperatūrai, suodžiai dūmtraukyje gali užsiliepsnoti ir sukelti židinio sienų suskilinėjimą . Bet tai nėra blogiausia. Degančių suodžių kibirkštys žyrantys iš kamino gali sukelti gaisrą, ir tai yra rimta. Taip, ir bloga trauka, taip pat gali turėti skaudžių pasekmių – apsinuodijimą anglies monoksidu.

Valyti pačiam ar pakviesti profesionalų kaminkrėtį?

Nusprendę išvalyti dūmtraukį kai kurie pasitelkę liaudies išmintimi, kadangi kaminkrėčio darbas yra purvinas ir nesaugus, nes reikia lipti ant stogo ir ne kiekvienas židinio savininkas turi visas priemones , kad kokybiškai išvalytų vamzdžius, be to ne visi sutiks atlikti šį sunkų darbą. Galų gale , ne visi žino, kaip teisingai valyti kamino suodžius.

Profesionalus kaminkrėtys, ne tik padarys darbą puikiai , bet ir patikrins kaminą,atliks video diagnostiką, nustatys įtrūkimų žymes ir susidėvėjimo laipsnį, įvertins šildytuvo darbo kokybę ir traukos kokybę.

Naudingi patarimai

Kad Jūsų katilas ir židinys gerai dirbtų , kad dūmtraukis ne apaugtų suodžiais labai greitai, patartina laikytis šių naudojimosi taisyklių:

  • Nenaudokite nuolat kūrenti medieną iš spygliuočių rūšių. Juose yra daug dervų, o kai sudega palieka nuosėdas ant sienų.
  • Nedėkite į židinį ką tik nukirstų arba neseniai nukirstų medžių malkas. Aukštos drėgmės kuras išskleidžia daugiau suodžių ir vandens garų, kurie kenkia dūmtraukiui.
  • Nedeginkite židinyje buitinių atliekų, ypač plastiko ir kitų sintetinių medžiagų.
  • Geriausiai kūrenti židinį- gerai išdžiovintomis lapuočių malkomis. Kūrenimosi pabaigoje gerai židinyje sudeginti glėbį alksnio arba drebulės malkų, kurie turi aukštą degimo temperatūrą, jie dega aukšta liepsna ir sudegina suodžius dūmtraukyje.